امن‌پایش

اطلاعات محصول

نوع محصول : نرم‌افزاری
کاربرد محصول : نظارت تصویری و پایش پیرامونی

امن‌پایش در یک نگاه

امن پایش یک راه‌کار یکپارچه نظارت تصویری و مدیریت تصاویر (VMS) با قابلیت‌های ویژه است که آن را از رقبا متمایز می‌سازد. امن پایش علاوه بر سازگاری با فرمت‌ها و استانداردهای شناخته شده در دنیای پردازش تصویر و بکارگیری جدیدترین فناوری‌های محاسباتی، با هدف دستیابی به بیشترین تطابق با بسترهای انتقال داده در ایران به ویژه پهنای باند قابل دسترس و هزینه‌های ناشی از آن، توانسته است با ابداع یک پروتکل انحصاری بهینه‌سازی گسترده‌ای را روی حجم انتقال دیتای ویدیو صورت دهد و از این رو محصول منحصر بفردی به شمار می‌آید.

با استفاده از امن پایش می‌توانید به سرعت و با کم‌ترین تغییرات سامانه نظارت تصویری خود را پیاده‌سازی کنید و یا ارتقا بدهید. با استفاده از امن پایش ضمن اینکه دارای یک سامانه نظارت تصویری بومی، پایدار و امن می‌شوید این امکان را دارید تا بدون نگرانی دوربین‌های نظارتی و سایر حسگرهای ضروری را از هر نام و نشان تجاری انتخاب کنید و به کار بگیرید.

ویژگی‌های امن‌پایش

امن‌پایش به عنوان یک راه‌کار یکپارچه و جامع نظارت تصویری دارای ویژگی‌های یکتایی است که آنرا به انتخابی هوشمندانه تبدیل می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها در زیر آمده‌اند:

کلیه سورس کدها و ماژول‌های بکار رفته در راهکار امن‌پایش توسط متخصصین داخلی تولید یا از کتابخانه‌های معتبر و شناخته شده استفاده شده‌اند و در هیچ کجای آن کد پنهانی وجود ندارد و از این رو نگرانی بابت کدهای مخرب، کدهای جاسوس و یا سایر تهدیدات مشابه در آن وجود ندارد.

به دلیل بومی بودن محصول و نبود وابستگی به شرکت خارجی، خطر ناشی از جهت محدودیت‌های بارزگانی و فنی و ارتباط با تولیدکننده وجود ندارد و بهره‌بردار هیچ‌گاه نگران مسایل سیاسی و برون‌مرزی نخواهد بود.

همچنین امن‌پایش بگونه‌ای طراحی شده است که در مورد تجهیزات جانبی ازجمله دوربین، سرور، ذخیره‌ساز و حتی نمایشگر وابسته به برند خاصی نباشد و به همین سبب بهره‌بردار از وابستگی به برند رهایی خواهد یافت.

از ویژگی های شاخص و منحصر به فرد امن پایش توانایی کاهش پهنای باند مورد نیاز جهت  انتقال تصاویر است. تصاویر دریافتی از منابع تصویری و صوتی از جمله دوربین‌های مداربسته می‌تواند در امن پایش فشرده‌سازی و رمزنگاری گردد و این فشرده‌سازی و رمزنگاری، علاوه بر افزایش سطح امنیتی، موجب کاهش چشمگیر مصرف پهنای باند با حفظ کیفیت قابل قبول خواهد شد.

امن پایش علاوه بر قابلیت فشرده‌سازی و رمزنگاری تصاویر، با برخورداری از مکانیزم ویژه‌ مدیریت ذخیره‌سازی می‌تواند علاوه بر کاهش نیازمندی‌های فنی بخش ذخیره‌ساز، سامانه را قادر به زمان ضبط بیشتری کند. این افزایش زمان ضبط در برخی پروژه‌ها تا بیش از 10 برابر گزارش شده است.

ویژگی برجسته و ممتاز امن‌پایش برخورداری از پشتیبانی بی‌وقفه، امکان شخصی‌سازی و ایجاد تغییر و بهینه‌سازی به درخواست مشتری است که تنها به لطف در اختیار داشتن تمامی دانش فنی مورد نیاز این شاخه از صنعت و همچنین وجود نیروهای متخصص در داخل مجموعه امکان‌پذیر می‌باشد.

توضیحات کامل محصول

امن پایش با برخورداری از توانایی‌ها و امکانات ویژه‌، یک راه‌کار قدرتمند، پایدار و امن برای پیاده‌سازی و بهره‌برداری از سامانه نظارت تصویری و پایش پیرامونی است. این محصول یک نرم‌افزار مدیریت تصاویر ویدئویی است که به دلیل بومی بودن تمام اجزا و فرآیند توسعه آن انتخابی مطمئن برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که همواره در معرض تهدیدات سایبری قرار دارند.

امن پایش به عنوان یک راه‌کار یکپارچه نظارت تصویری شامل سرور ویدئو، سرور مدیریت، سرور بازشارش تصاویر، سرور مالتی کست، سرور NOC  ، سرور تحلیل هوشمند تصاویر، سرور موبایل و وب و در نهایت مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای کلاینت است.

هریک از این اجزا در تعامل با یکدیگر که بر پایه یک معماری پیشرفته پیاده‌سازی شده است سامانه‌ای پرقدرت را برای استقرار یک زیست‌بوم نظارت تصویری در اختیار می‌گذارند.

سرورهای ویدئوی امن‌پایش هم به صورت مستقل و هم به صورت توزیع شده قابل پیاده‌سازی هستند. این ویژگی امکان مقیاس‌دهی و توسعه ابعاد سامانه از کاربردهای کوچک تا کاربردهای بسیار بزرگ را بدون تغییر در زیرساخت پیشین و تنها با افزودن سرور مدیریت کننده فراهم می‌کند.

سرور مدیریت وظایف مدیریت یکپارچه تمام اجزای سامانه، مدیریت رفع از کار افتادن(Failover)، مدیریت افزونگی(Redundancy)، مدیریت کاربران، سطوح دسترسی، منابع سامانه، کلیدها و رمزنگاری، ثبت لاگ‌ها و موراد اینچنینی را بر عهده دارد.

سرورهای بازشارش و مالتی کست هر یک شکل دهی ترافیک و مسیر دهی مناسب و بهینه استریم‌های تصاویر ویدئویی را برای فراهم آوردن بهترین عملکرد و بازدهی   در سراسر سامانه نظارت تصویری مبتنی بر امن‌پایش را به انجامم می‌رسانند.

سرور NOC ابزار مانیتور کردن سامانه‌های بزرگ و آشکارسازی خطاها و آگاه‌سازی اپراتورهای سامانه است و در لحظه و بصورت زنده وضعیت سامانه را زیر نظر دارد و با استفاده از ابزارهای گوناگون نمایش می‌دهد.

امن پایش می‌تواند با ادغام سرور تحلیل هوشمند تصاویر انواع کارکردها از جمله تشخیص چهره، تشخیص پلاک، تشخیص شی گمشده، محدوده مجاز و غیر مجاز، تشخیص دود و حریق و شمارش افراد را نیر در اختیار بهره‌بردار قرار دهد.

استفاده کاربران از تصاویر و سایر خروجی‌های کاربردی سامانه با استفاده از قابلیت‌های سرور موبایل و وب و مجموعه نرم‌افزارهای کلاینت ممکن می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

جهت دانلود کاتالوگ وارد حساب کاربری خود شوید.

کلمه کلیدی خود را وارد کنید