رخ‌پایش

اطلاعات محصول

نوع محصول : نرم‌افزاری
کاربرد محصول : شناسایی چهره، احراز هویت

رخ‌پایش در یک نگاه

سامانه شناسایی چهره رخ پایش، یک سامانه تشخیص هویت با تکنولوژی زیست‌سنجی است که با استفاده از روشهای پیشرفته پردازش تصویر، هویت یک انسان را براساس ویژگیهای فیزیولوژیکی چهره، تشخیص میدهد.

این سامانه توانایی هماهنگی با سامانه اثر انگشت و عنبیه ر ا نیز دارا است. رخ پایش علاوه بر آنکه می‌تواند یک یا چند چهره را از میان انبوهی از چهره‌ها شناسایی کند قادر به تعیین وضعیت ورود یا خروج اشخاص نسبت به محدوده‌ای خاص و تعریف شده است و در صورت رخداد این ورود یا خروج می‌تواند هشداری تولید کند. این راهکار به عنوان یک افزونه هوشمند برای سامانه نظارت تصویری می‌تواند در کاربردهای متعددی ازجمله کاربردهای تجاری بزرگ، متوسط و کوچک، کنترل تردد، شمارش افراد، حضور و غیاب، راه و ترابری، اعمال قانون و موارد ویژه امنیتی بکار رود.

ویژگی‌های رخ‌پایش

رخ پایش با استفاده از موتور تحلیل‌گر قدرتمند و الگوریتم‌های بهینه‌سازی شده تشخیص چهره  ویژگی‌ها و توانمندی‌های متنوعی دارد.

 رخ‌پایش قابلیت تشخیص چهره، شمارش و جستجوی تطابق به هنگام قالب چهره موجود در تصاویر با بانک اطلاعاتی را دارد. رخ‌پایش بگونه‌ای طراحی شده است تا از قابلیت بهره‌گیری بیشینه از توان چند پردازنده چند هسته‌ای را برای بالا بردن سرعت تشخیص چهره داشته باشد.

 به محض شناسایی صورت، صورت‌ها در تمامی فریم‌های با کیفیت دریافتی از دوربین‌ها دنبال می‌شوند. الگوریتم دنبال کردن به کار رفته در رخ‌پایش، از مدل‌های پویای پیش‌بینی مکانِ بعدیِ چهره استفاده می‌کند تا عملکرد بالایی در تشخیص چهره در تصاویر ویدئویی و کاربردهای نظارتی و کنترلی ارائه دهد. این ویژگی به سامانه امکان می‌دهد که حتی چهره افرادی را که لحظه‌ای صورتشان پشت دیوار، مبلمان و نظایر آن پنهان شده شناسایی نماید.

 این امکان در سامانه وجود دارد تا تشخیص چهره را محدود به محوطه‌ای خاص شامل یک چند ضلعی کند تا چهره اشخاصی را که در محل خاصی حضور دارند و یادر حال ترک آن هستند را شناسایی کند. تعریف یک خط مرزی نیز ویژگی دیگر این سامانه است بطوریکه می‌توانید چهره اشخاصی که از یک خط فرضی در حال عبور هستند را شناسایی نمایید.

سامانه‌هایی که با استفاده از ادغام «ابزار توسعه نرم افزار رخ پایش» تولید می‌شوند توانایی شناسایی چهره از طریق یک بانک اطلاعاتی داخلی و یا مرکزی دارند بطوریکه جستجو و شناسایی چهره را در لحظه با تکیه به این بانک اطلاعاتی انجام می‌دهند.

برخلاف بیشتر نرم‌افزارهای دیگر تشخیص چهره، پروسه معرفی و افزودن چهره به بانک اطلاعاتی این سامانه از سادگی نسبی برخوردار است و حتی عامل انسانی می‌تواند با ادغام چندین رکورد اطلاعاتی، به مرور زمان باعث خبره‌تر شدن سامانه شود. افزودن یک چهره جدید به بانک اطلاعاتی سامانه کمتر از 30 ثانیه زمان نیاز دارد.

امکان تشخیص جنسیت با سرعت بالا

رخ پایش میتواند بصورتی تنظیم شود که وضعیت‌های خنده، دهان باز، چشم بسته(چشمک زدن)، عینک طبی و عینک آفتابی را شناسایی کند.

رخ پایش از تمامی دوربین‌های وب‌کم(هر منبع تصویری USB) و همچنین تمامی دوربین‌های تحت شبکه دارای پروتکل RTSP پشتیبانی می‌کند.

رخ پایش علاوه بر فیلم‌های زنده، امکان تحلیل فیلم‌های ذخیره شده را نیز دارد.

توصیحات کامل محصول

با توجه به گستردگی روز افزون سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های مختلف وبه تبع آن ازدیاد چالش‌های امنیتی و اطلاعاتی، لازم است که به منظور ایجاد مدیریتی کارا، موثر و کم هزینه در موارد فوق از سامانه‌های یکپارچه، به روز و دقیق امنیتی و اطلاعاتی بهره جست. سامانه شناسایی چهره رخ‌پایش، یک سامانه تشخیص هویت بر پایه فناوری زیست‌سنجی است که با استفاده از روش‌های پیشرفته پردازش تصویر، هویت یک انسان را براساس ویژگی‌های فیزیولوژیکی چهره، آشکار می‌دهد. این سامانه قابلیت هماهنگی با سامانه اثر انگشت و عنبیه را نیز دارا است. صحت داده‌های دریافت شده از این سامانه، به مراتب قابل اعتمادتر از سامانه اثر انگشت  است ولی فناوری زیست‌سنجی عنبیه، از درجه امنیتی بالاتری نسبت به تشخیص چهره برخوردار است اما به دلیل پیچیدگی نصب و بهره‌برداری، کاربردی‌ترین سامانه تشخیص هویت، سامانه تشخیص چهره است.

رخ‌پایش راهکار (نرم افزار) تشخیص چهره از روی پارامترهای بیومتریک و دنبال نمودن چهره در «تصاویر ویدئویی زنده دریافتی از دوربین‌های باکیفیت نظارت تصویری» است. رخ‌پایش علاوه بر آنکه یک یا چند چهره را از میان انبوهی از چهره‌ها شناسایی می‌کند، می‌تواند تعیین نماید که یک شخص در حال ورود یا خروج به محدوده‌ای خاص است و به واسطه این ورود یا خروج می‌تواند خروج‌های هشدار دهنده تولید کند. این افزونه هوشمند نظارت تصویری می‌تواند در کاربردهای گوناگونی از جمله کاربردهای تجاری بزرگ، متوسط و کوچک، کنترل تردد، شمارش افراد، حضور و غیاب، راه و ترابری، اعمال قانون و موارد ویژه امنیتی به کار رود.

رخ‌پایش بطور خلاصه دارای قابلیت‌هایی به شرح زیر است:

  • ایجاد خروجی به هنگام و در لحظه
  • دنبال کردن همزمان چندین چهره
  • زون‌بندی
  • اتوماسیون
  • سادگی افزودن چهره به سامانه
  • تشخیص جنسیت
  • تشخیص وضعیت صورت
  • پشتیبانی از دوربین‌های متعدد
  • پردازش ویدئوهای مختلف آرشیوی و زنده

رخ‌پایش را می‌توان برای کنترل رفت و آمد اشخاص و کارکنان، کنترل انبار، خودکارسازی عملیات جابجایی کالا، خطوط تولید و بسته‌بندی، تشخیص وقوع جرم در صحنه، حفاظت از محیط زیست و کاربردهای گوناگونی که نیازمند آشکارسازی ابعاد و شکل، هویت هستند به کار برد.

برای اطلاع از جزییات فنی این سامانه میتوانید به بروشور این محصول مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

جهت دانلود کاتالوگ وارد حساب کاربری خود شوید.

نظر مشتریان درباره این محصول

کلمه کلیدی خود را وارد کنید